Zmiany wprowadzone

$h=Rowerowy i pieszy budżet obywatelski
$k=budżet partycypacyjny
$a=Aleksander Buczyński, Paweł Ziniewicz
$d=2016.06.05$d=2016.06.14
$z=
$o=
$b=3505

#Najciekawsze projekty

<b>Od 14 do 24 czerwca 2016 r. możesz zagłosować na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na rok 2017.</b> Wśród nich są dobre i ważne projekty piesze, rowerowe, z zakresu komunikacji publicznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy zieleni miejskiej. Na stronie <b>
http://budzet.zm.org.pl
</b> zebraliśmy te projekty, które uważamy za najciekawsze, najbardziej efektywne i innowacyjne. Projekty te przeszły już weryfikację formalną i szczegółową. Przed nimi najważniejszy etap - głosowanie mieszkańców. <b>Wykorzystaj swój głos i namów do tego innych!</b>

kontraruch_o15c-srod.jpg
Dzięki poprzednim edycjom budżetu partycypacyjnego wyznaczono m.in. pasy rowerowe na Ochocie, Targówku Mieszkaniowym i na Żoliborzu, zalegalizowano dwukierunkowy ruch rowerów na wybranych ulicach jednokierunkowych w Śródmieściu, na Ochocie i w Ursusie, wybudowano nowe chodniki na Mokotowie.

Teraz na projekty pasów i dróg dla rowerów, uspokojenia ruchu, nasadzeń zieleni możesz głosować w niemal wszystkich dzielnicach Warszawy. W tym roku szczególnie polecamy projekty z cyklu <q>Bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów</q> (m.in. Śródmieście, Ochota, Wilanów, Wola). Rozwiązanie, polegające na wyniesieniu przejścia i przejazdu do poziomu chodnika i drogi dla rowerów, przez wiele lat było w Warszawie blokowane, a znakomicie poprawia bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na istotne uzupełnienia sieci rowerowej można głosować m.in. w Śródmieściu, Bielanach i na Pradze Południe.

Stosunkowo mały wybór jest w tym roku niestety na Targówku i Ursynowie. Nie wynika to z braku inwencji mieszkańców tych dzielnic, ale z łamania regulaminu podczas weryfikacji projektów przez urzędników. Jeśli nie znajdziesz ciekawego projektu w swojej dzielnicy, zapraszamy do głosowania <?php make_link('a', 'bp2017.srodmiescie'); ?>w Śródmieściu</a> - tutaj braki w infrastrukturze rowerowej są najbardziej dolegliwe, a większość z nas codziennie bywa w centrum dojeżdżając do pracy lub na uczelnię. I jest na co głosować!

#Jak głosować?

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i poparcia ich w głosowaniu w czerwcu. Możesz głosować w jednym obszarze jednej dzielnicy, ale nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz. Możesz głosować na dowolną liczbę projektów z danego obszaru, pod warunkiem, że ich wartość nie przekroczy kwoty przeznaczonej na ten obszar.

Pamiętaj - głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - również niepełnoletni. Nie trzeba być zameldowanym. Głosować można osobiście w Urzędach Dzielnic lub przez Internet na stronie:

http://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/voting/welcome

#Mapa projektów

Mapa (w południowych dzielnicach) jeszcze niekompletna - stopniowo uzupełniamy:


<iframe width="100%" height="600px" frameBorder="0" src="http://umap.openstreetmap.fr/en/map/budzet-partycypacyjny-2017_87200?scaleControl=false&miniMap=false&scrollWheelZoom=true&zoomControl=true&allowEdit=false&moreControl=true&datalayersControl=true&onLoadPanel=undefined&captionBar=false#13/52.2460/21.0030"></iframe>

Wersja pełnoekranowa:
http://umap.openstreetmap.fr/en/map/budzet-partycypacyjny-2017_87200

#Zobacz także

Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym w Warszawie można znaleźć na stronie:
http://twojbudzet.um.warszawa.pl

Wydarzenie na FB:
http://www.facebook.com/events/1604826289827615/

Strony archiwalne:

http://budzet2016.zm.org.pl

http://budzet2015.zm.org.pl


Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.